Sık Sorulanlar

Ürün KategorileriSipariş için lütfen iletişime geçiniz.


Telefon
0 216 442 8 333 (Pbx)
0 850 515 0 216 (Kurumsal)
Faks
0 216 442 8 336 (Pbx)
Adres
Zümrütevler Mah. Tomurcuk Sok. No:15/1 P.K: 34852  Maltepe / ISTANBUL
E-Posta
info@derinbarkod.com

Sıkça Sorulan Sorulara buradan ulaşabilirsiniz.
Listede mevcut sorunuza cevap bulamıyorsanız Müşteri Temsilcimizle görüşerek veya İletişim Formundan bize mesaj atarak ulaşabilirsiniz.


Barkod etiketler kağıt bazlı ve plastik bazlı etiketlerden oluşturulan ve ürünlerin barkodlama işlemleri için kullanılmaktadır. Bu etiketler yapışkanlı veya yapışkansız olarak üretilir. Barkod etiketi ister kendiniz basabilirsiniz eğer istemesseniz bizlere hangi özelliklerde olmasını istiyorsanız bizler sizlere özel basabiliriz. Barkod etiketler satışa sunduğunuz ürünlerin kimliği gibidir. Barkod etiketlerinde hem ürün hakkında bilgiler hemde firmanın hakkında bilgiler yer almaktadır. barkod etiketlerin ölçülerinde belirli bir ölçu bulunmamaktadır. Sizlerin kullanacağınız yerlere özel ölçüler ile üretim yapmaktayız. 

Barkod etiket türlerini incelemek isterseniz eğer Termal etiketr, lamine termal etiket, eko termal etiket, kuşe etiket, vellum etiket, silvermat etiket, polietilen PE etiket, polipropilen PP etiket, gib bir çok etiket türü mevcuttur. Seri numaralı barkod etiketin kullanımı sizlerin belirlemiş olduğu numaralar ile üretimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerin isteği üzere barkot etiketleriniz baskılı ve baskısız bir şekilde teslim edilmektedir.
Kuşe etiket ribonlu baskıyla uyumlu bir etiket çeşitidir. Kuşe etiketlerin sıklıkla tercih edilmesinin temel sebebi ise diğer etiket türlerine göre fiyatının uygun olmasıdır. Kağıt bazlı etiketlerden en çok tercih edilen etiket türüdür. Kuşe etiketin iki çeşidi mevcuttur bunlardan birincisi parlak kuşe etiket, ikincisi ise yarı parlak kuşe etiketlerdir. Kuşe etiketlerin hammaddesinde kağıt olduğu için ısıya, suya ve kolay bir şekilde yırtılabilmektedir. ancak diğer kağıt bazlı termal etiketlere göre daha çok dayanma gücü bulunmaktadır. Wax ve Wax-Resin ribbon ile daha iyi baskı alma şansına sahiptir. Bunun nedeni ise pürüzlü bir yapıya sahip olmamasıdır. 

Kuşe etiketin hammaddesinde bulunan kağıt olmasından kolayca yırtılabilir, ısı ve suya fazla dayanıklı değildir. Genellikle yüksek triajlı kullanım alanlarında sıklıkla görülmektedir. sıklıkla görebileceğiniz yerler ise sağlık sektörleri, gıda ambalajlarında, evlerde, temizlik ürünlerinde, hızlı tüketim sektörlerinde genellikle sıklıkla görülmektedir.

OT/VT alanlarında kullanım gösterilen barkod etiketi uygulamasında kuşe etiketler sizlere ekonomi durumunda uygun fiyatlar sunar. Termal etiketlerin raf(Bekleme)ömürlerinin kısa oluşundan dolayı özellikle uzun raf ömrü isteyen işletmeler ve firmalar için sizlere önerebileceğim etiket türlerinden birinci ise kuşe etiket olacaktır. Kuşe etiketlerin bekleme süresi termal etiketlere göre daha fazladır.

Farklı Türdeki Kuşe Etiketlerin hemen hemen her tür uygulamada kullanıldığı ve kullanım oranının en yüksek olarak görüldüğü etiketlerden birincisi Yarı parlak kuşe etikettir. Son derecede baskılı ve baskısız barkod kuşe etiketlerin kullanımı oldukça fazladır. Yüzeyinin parlaklığı ve parlak kuşe ve kromolüks deki gibi fiyat bakımından uygun olmasada bütün seçimlerin önüne geçer.

Kuşe Etiket, hammaddesinin kağıt olmasından kolayca yırtılabilir ve ıslanabilir. Bunlara rağmen yüksek derecede kullanım göstermektedir. Sıklıkla görülen kullanım alanlar ise ev, temizlik ürünlerinde, gıda ambalajlarında, hızlı tüketim sektöründe, sağlık sektöründe kullanımı cok daha fazladır.
Yerli üretim, yerli ve milli bakış açılarıda artık türkiyemizin en önemli politikalarında birisidir. Bundan sonra artık etiket firmalarının da milli bilincin içerisinde bulunacaktır. Uluslar arası alanda sektörün liderlerinden olan şoteks Yerli olmanın gururunu taşımaktadır. Yerli üretim logosunun çıkışından itibaren türkiye topraklarının sınırları içerisinde yapılan bütün üretimlerin hepsinin etiketlerinde yerli üretim logosu bulundurulması gerekmektedir. 

Sizlerin kullanım gösterdiği etiket boyutları Türkmalı logosu ile birlikte bulunan gerekli ibareler ile etiketlerin boyutları artık daha büyük olacaktır. Ayrıca yasalara göre artık etiketlerde yanıltıcı ve yanlış bilgilerin bulunmaması için artık etiketlerde ürünlerinde görseli bulunması gerekmektedir. Yanıltıcı ve hatalı bilgilerin ticaret bakanlığı tarafından sıkı bir şekilde takip edilip ticaret bakanlı tarafından tüketicilerimizinde duyarlı olması beklenmektedir.